Udruga "Moj otok" u suradnji s Komunalcem d.o.o. Vrbovsko i Gradom Vrbovsko organizira predavanje „Moje Vrbovsko bez azbesta“. Predavanje će se održati 24. svibnja 2013. godine s početkom u 18,00 sati u gradskoj vijećnici Grada Vrbovskog i besplatno je za sve posjetitelje.

PREGLED PLAKATA

Dan planeta Zemlje (Earth Day) obilježava se 22.travnja u više od 175 zemalja diljem svijeta od 1970 godine.Dan planeta Zemlje službeno se obilježava od 1992. godine kada je tijekom konferencije UN-a o okolišu i razvoju u Rio de Janeriu na kojoj je sudjelovalo velik broj predstavnika vlada i nevladinih udruga usklađen dalekosežni program za promicanje održivog razvoja. U Hrvatskoj se organizirano obilježava od 1990. godine . Time se želi skrenuti pozornost na opasnost koja prijeti životu na zemlji zbog porasta globalnog onečišćenja. Također želi se potaknuti ljude da ponovo uspostave kontakt s prirodom i postanu svijesni ekološke krize. U Republici Hrvatskoj se reciklira tek dio 10% otpada, dok je prosjek EU 27%. Plan EU je dostići 50% recikliranja do 2020. godine.